ГРЕЙПЛ | магазин правильных гаджетов
Наши
телефоны
График
работы
11:00 - 17:00
Вс выходной
Что означает маркировка "PEGI" в играх ? Что такое возрастные ограничения и для чего они нужны?

Вікові рейтинги – це системи які гарантують, що розважальний контент, такий як ігри, фільми, телевізійні шоу чи мобільні додати чітко позначені мінімальними віковими рекомендаціями на основі контенту, який вони містять. Такі вікові рейтинги надають рекомендації споживачам, зокрема батькам, в процесі прийняття рішення про покупку того чи іншого продукту для власної дитини.

Відеоіграми насолоджуються дуже різноманітні групи гравців по всій Європі. Діти та дорослі, чоловіки та жінки, усі вони регулярно грають в ігри на призначеній для цього ігровій консолі, на персональному ком`ютері чи мобільному пристрої, типу смартфорна чи планшета.

В той час як більшість ігор підходять для гравців різного віку, частина з них доступні для дітей старшого віку або підлітків.

Рейтинг PEGI бере до уваги вікову придатність гри, а не рівень складності. Гра з рейтингом PEGI3 не матиме невідповідного контенту, але інколи може бути важкою для засвоєння молодшими дітьми. І навпаки, є ігри PEGI 18, в які дуже легко грати, але вони містять елементи, які роблять їх неприйнятними для молодшої аудиторії. PEGI використовується та визнається у всій Європі та має потужну підтримку Європейської комісії. Він розглядається як зразок європейської гармонізації у галузі захисту дітей.

 

Що таке PEGI та для чого створена?

Пан-Європейська Ігрова Інформація (PEGI) – вікова рейтингова система створена, щоб допомогти європейським батькам приймати виважені рішення щодо придбання комп’ютерних ігор. Вона була запущена навесні 2003 року і замінила низку національних вікових рейтингових систем єдиною системою, яка зараз використовується у більшості країн Європи, а це більше ніж 35 країн (Албанія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Косово, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Словаччина, Словенія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна та Великобританія).

Система підтримується основними виробниками консолей, включаючи Sony, Microsoft та Nintendo, а також видавцями та розробниками інтерактивних ігор по всій Європі. Вікова рейтингова система була розроблена Європейською федерацією інтерактивного програмного забезпечення (ISFE).

Повсякденне управління, нагляд та розвиток системи PEGI було передано PEGI s.a., незалежній, неприбутковій компанії із соціальною метою, створеній згідно з бельгійським законодавством. Спираючись на великий досвід, PEGI керується низкою рад та комітетів, як це передбачено

 

ЩО ОЗНАЧАЄ МАРКУВАННЯ?

 

PEGI 3

 

PEGI 3

Зміст ігор з рейтингом PEGI 3 вважається придатним для всіх вікових груп. У грі не повинно бути звуків чи картинок, які можуть налякати маленьких дітей. Прийнятна дуже легка форма насильства (в комічному контексті чи по-дитячому). Лайка повинна бути відсутня у будь-якій формі.

PEGI 7

 

PEGI 7

До цієї категорії слід віднести ігровий контент зі сценами або звуками, які можуть лякати дітей молодшого віку. Дуже легкі форми насильства (приховане, не детальне або нереалістичне насильство) є прийнятними для гри з рейтингом PEGI 7.

PEGI 12

 

PEGI 12

Відеоігри, які демонструють насильство трохи більш графічного характеру щодо фантастичних персонажів або нереалістичне насильство над людськими персонажами, потрапляють до цієї вікової категорії. Можуть бути присутніми сексуальні натяки чи сексуальне позування, тоді як будь-яка лайка в цій категорії повинна бути м’якою.

PEGI 16

 

PEGI 16

Цей рейтинг застосовується, коли зображення насильства (або сексуальної активності) досягає рівня, який виглядає так само, як воно могло б виглядати у реальному житті. Використання лайки в іграх з рейтингом PEGI 16 може бути більш екстремальним, тоді як вживання тютюну, алкоголю або незаконних наркотиків також може бути присутнім.

PEGI 18

 

PEGI 18

Класифікація «для дорослих» застосовується, коли рівень насильства досягає стадії, коли воно стає зображенням грубого насильства, очевидно безмотивного вбивства або насильства щодо беззахисних персонажів. Гламуризація вживання незаконних наркотиків, імітація азартних ігор та явна сексуальна активність також повинні належати до цієї вікової категорії.

 

ДЕСКРИПТОРИ ВМІСТУ PEGI

Violence

Гра містить зображення насильства. У іграх з рейтингом PEGI 7 це може бути лише нереалістичне або не детальне насильство. Ігри з рейтингом PEGI 12 можуть включати насильство в фантастичному середовищі або нереалістичне насильство щодо людських персонажів, тоді як ігри з рейтингом PEGI 16 або 18 мають все більш реалістичний вигляд насильства.

Bad Language

Гра містить лайливі слова. Цей дескриптор можна знайти в іграх з PEGI 12 (легка нецензурна лайка), PEGI 16 (наприклад, сексуальні образи чи богохульство) або PEGI 18 (наприклад, ненормативна лексика сексуального характеру чи богохульство).

Fear

Цей дескриптор може виглядати як "Страх" в іграх з PEGI 7, якщо він містить картинки або звуки, які можуть налякати маленьких дітей, або як "Жах" у іграх з високим рейтингом, які містять помірні (PEGI 12) або інтенсивні і стійкі (PEGI 16) послідовності жахів чи тривожні зображення (не обов'язково такі що включають насильницький контент).

Gambling

Гра містить елементи, які заохочують або навчають азартних ігор. Ці симуляції азартних ігор стосуються ігор, які зазвичай грають у казино або гральних залах. Деякі старіші ігри можна знайти з рейтингом PEGI 12 або PEGI 16, але оскільки PEGI змінив цей критерій класифікації в 2020 році, нові ігри з таким вмістом завжди отримують класифікатор PEGI 18.

Sex

Цей дескриптор контенту може супроводжувати рейтинг PEGI 12, якщо гра включає сексуальне позування чи інсинуації, рейтинг PEGI 16, якщо присутні сцени оголеної еротики або статевий акт без видимих статевих органів, або рейтинг PEGI 18, якщо в грі є явна сексуальна активність. Для зображення оголеного тіла у несексуальному контенті не потрібен певний віковий рейтинг, і цей дескриптор не буде необхідним.

Drugs

Гра стосується або зображує споживання нелегальних наркотиків, алкоголю або тютюну. Ігри з таким дескриптором контенту завжди отримують рейтинг PEGI 16 або PEGI 18.

Discrimination

Гра зображує етнічні, релігійні, націоналістичні чи інші стереотипи, які можуть розпалювати ненависть. Такого роду контент завжди обмежений рейтингом PEGI 18 (і може порушувати національне кримінальне законодавство).

In-game Purchases

Гра пропонує гравцям можливість придбати цифрові товари чи послуги з використанням реальних коштів. Такі покупки включають додатковий контент (бонусні рівні, вбрання, предмети-сюрпризи, музику), а також апгрейд (наприклад, відключення реклами), підписки, віртуальні монети та інші форми внутрішньоігрової валюти.

Цей дескриптор контенту іноді супроводжується додатковим повідомленням, якщо покупки в грі включають випадкові предмети (наприклад, ящики для награбованого набору або карткові пакети). Платні випадкові предмети складаються з усіх ігрових пропозицій, де гравці точно не знають, що отримують до покупки. Їх можна придбати безпосередньо за реальні гроші та/або обміняти на внутрішньоігрову віртуальну валюту. Залежно від гри, ці предмети можуть бути виключно косметичними або мати функціональну цінність. Повідомлення завжди відображається під віковим ярликом, дескрипторами контенту або поблизу нього.

Paid Random Items Notice

Комментарии

Написать комментарий